wróżbiarstwo przepowiadanie przyszłości prognozowanie przyszłości

mgr Karolina Bródka

Wróżka Astrolog

gabinet astrologiczny Katowice504 675 637
Tarotkarolina@wrozka-puma.pl

WPŁYW URANA, NEPTUNA...

WPŁYW URANA, NEPTUNA I PLUTONA NA MENTALNOŚĆ I PODEJŚCIE DO ZWIĄZKÓW LUDZI RÓŻNYCH POKOLEŃ

 

Uran, Neptun i Pluton są w języku astrologii nazywane planetami losowymi, przeznaczeniowymi ale też pokoleniowymi.

Planety te poruszają się wolno na tle znaków zodiaku. Dlatego ich tranzyty wywierają wpływ na całe pokolenia. Uran przebywa w jednym znaku zodiaku 7 lat, Neptun 14, a Pluton około 20.

Ludzi urodzonych w tym samym roku łączy to, że w ich horoskopach urodzeniowych planety pokoleniowe są w tych samych znakach. Dlatego mają pewne wspólne cechy charakteru i predyspozycje. Właśnie położenie Urana, Neptuna i Plutona w konkretnych znakach zodiaku determinuje mentalność całego pokolenia i określa jego ''ducha''. Tranzyty planet pokoleniowych przez kolejne znaki mają też silny wpływ na trendy w modzie, sztuce, nauce, na procesy społeczne, polityczne i ekonomiczne. Uran, Neptun i Pluton inspirują kolejne pokolenia artystów, wynalazców, projektantów, architektów ale także polityków, działaczy społecznych czy ludzi biznesu.

Bardzo wyraźnie widać wpływ planet pokoleniowych na ludzi urodzonych w II połowie XX wieku. To, co wynika z astrologii w dużej mierze pokrywa się z obserwacjami socjologów.

 

W socjologii ludzi urodzonych w latach 60-tych, 70-tych i w pierwszej połowie lat 80-tych nazywa się ''pokoleniem X''.

To ludzie wychowani jeszcze w tradycyjnych  wartościach i w klasycznym modelu życia rodzinnego. Sami taki model kontynuują. Stałe związki i małżeństwa – są wśród ludzi pokolenia X normą. Stabilizacja życiowa, stały związek i szczęśliwa rodzina – to główny cel typowego przedstawiciela pokolenia X. To pokolenie dość wcześnie wchodziło w dorosłość i w poważne życiowe role.  Ludzie z tych roczników cenią życiową stabilizację i trwałe, silne więzi osobiste. Długotrwałe relacje i małżeństwa na całe życie są w tym pokoleniu dość częste – zwłaszcza wśród jego starszych przedstawicieli. Także relacje zawodowe czy biznesowe utrzymują się z reguły przez wiele lat. Dzieciństwo i młodość ludzi z pokolenia X przypadła jeszcze na czasy starego systemu.

To pokolenie pamięta jeszcze czasy, kiedy nie było jeszcze internetu, facebooka ani portali randkowych a ludzie poznawali się w realu. Świat był może mniej kolorowy, ale bardziej realny a relacje głębsze i mocniejsze.

 

Patrząc z punktu widzenia astrologii można jeszcze podzielić ludzi z pokolenia X na dwie ''grupy wiekowe'' – urodzonych  w latach 60-tych i urodzonych w latach 1970 – 1984

W latach 60-tych dominował wpływ Skorpiona i Panny a w latach 70-tych i w I połowie 80-tych wpływ Strzelca i Wagi.

 

Przez całe lata 60-te Neptun przebywał w Skorpionie, który jest znakiem ambitnym, stałym, solidnym i wytrwałym. Bardzo mocno angażuje się zarówno w relacje osobiste jak też w pracę. Nic nie robi połowicznie – jego dewiza życiowa brzmi ''wszystko albo nic''. Dla bliskiej osoby, partnera  dla rodziny jest gotowy wiele poświęcić. Wśród ludzi urodzonych z Neptunem w Skorpionie jest wiele osobowości ''dużego formatu'', ludzi wyrastających ponad przeciętność. Neptun w tym znaku dodaje charyzmy, ale daje też rys ekstremalności, silne sympatie i antypatie, tendencję do skrajności i radykalnych działań. Wielu ludzi z urodzonych w tym czasie ma burzliwe koleje losu i doświadcza w życiu ekstremalnych przeżyć. Neptun w Skorpionie dodaje uroku osobistego i seksapilu.

 Ale nasila też skłonność do dominacji, narzucania swojej woli i kontrolowania otoczenia. Cytując Siergieja Wrońskiego: ''Neptun w Skorpionie daje mistyczną mentalność, wysoką wrażliwość psychiczną i bogatą wyobraźnię. Także duży potencjał twórczy, nieprzeciętną inteligencję a także rozmaite talenty i zdolności. Ale także nadwrażliwość i pesymizm graniczący z fatalizmem.'' Ludzi urodzonych w latach 60 -tych cechuje też często nadmierna pewność siebie, zarozumiałość, skłonność do ekstremalnych działań i radykalnych poglądów. A w skrajnych przypadkach tendencje depresyjne i skłonność do odchyleń psychicznych.

Pluton w tym czasie przebywał w znaku Panny dając ludziom wtedy urodzonym cierpliwość, koncentrację na pracy i powolnym, wytrwałym budowaniu pozycji zawodowej i społecznej. Także odpowiedzialność za rodzinę i bliskich.

Uran w latach 60-tych też tranzytował przez znak Panny. Osoby z takim położeniem Urana w horoskopie urodzeniowym cechuje pomysłowość, elokwencja oraz  inteligencja praktyczna. Mają ponadprzeciętne predyspozycje do analitycznego myślenia,  do zgłębiania skomplikowanych zagadnień i trudnych tematów. Ale także oryginalne poglądy i skłonność do ekscentrycznych pomysłów i działań.

Minusem takiego położenia Urana jest też nadmierny krytycyzm, czepianie się drobiazgów i ''szukanie dziury w całym''.

W połowie lat 60-tych miała miejsce koniunkcja (połączenie) Urana i Plutona w Pannie. To szczególny układ, który zdarza się raz na kilkaset lat. Dlatego wśród ludzi urodzonych w tym czasie jest wielu pionierów w różnych dziedzinach, sporo charyzmatycznych osobowości ale też wszelkiej maści ekscentryków.

Generalnie w latach 60-tych planety pokoleniowe tak się ustawiły, że przez całą dekadę dominował wpływ Skorpiona i Panny. Połączenie energii tych znaków w horoskopach urodzeniowych dało pokolenie odważnych, ambitnych i pracowitych pionierów, mocno angażujących się zarówno w relacje osobiste jak też w karierę zawodową.

Na przełomie lat 60-tych i 70-tych planety pokoleniowe przesunęły się do kolejnych znaków, zmienił się więc też klimat astrologiczny.

W latach 70-tych dominował wpływ Strzelca i Wagi.

 

W latach 1970 – 1984 Neptun tranzytował przez znak Strzelca, dając ludziom wtedy urodzonym przede wszystkim duże uduchowienie, romantyzm i idealizm. Strzelec w zodiaku należy do tzw ''królestwa ducha''. Znak ten patronuje rozwojowi intelektualnemu i duchowemu, poszerzaniu wiedzy i horyzontów umysłowych, ideologiom, religii i filozofii.

Dlatego, gdy Neptun przebywał w Strzelcu, na świat przychodzili wrażliwi romantycy i idealiści. Już mniej ekstremalni i charyzmatyczni jak ci z Neptunem w Skorpionie, ale za to bardziej skłonni do kompromisów, otwarci i wyluzowani. Mniej ambitni i zdeterminowani, za to mniej egoistyczni i łatwiejsi we współżyciu na co dzień.  

Mniej skoncentrowani na walce o byt, a bardziej na rozwijaniu swoich zdolności i potencjału intelektualnego. Ludzie Neptunem w Strzelcu w horoskopach urodzeniowych mają predyspozycje do ezoteryki, psychoterapii i medycyny niekonwencjonalnej. W tym czasie przyszło na świat wielu astrologów, wróżbitów, nauczycieli jogi czy różnych psychoterapautów. To położenie Neptuna predystynuje do profesji, które wiążą się z pomaganiem innym ludziom. Neptun w Strzelcu kreuje społeczników, obrońców zwierząt, misjonarzy, rozmaitych wolontariuszy. Ludzi, którzy działają ze szlachetnych pobudek, często bezinteresownie.

W tym czasie  Uran i Pluton przebywały w znaku Wagi. ( Uran w latach 1969 – 1975, a Pluton w latach 1972 – 1984).

Waga to znak partnerstwa, współpracy i kompromisów. Dlatego miłość, związki i partnerstwo to główna sfera zainteresowania i działania ludzi urodzonych podczas tranzytu Urana i Plutona przez ten znak. Ludzie urodzeni w latach 60-tych są bardziej samodzielni, nastawieni na indywidualne dążenie do sukcesu i osiąganie życiowych celów. Natomiast ci z planetami pokoleniowymi  w Wadze, współpracę i dążenie do partnerstwa mają zapisane w DNA. Zdecydowanie preferują ''pracę zespołową'' i źle znoszą samotność. Po rozstaniach i rozwodach zwykle dość szybko wchodzą w kolejne związki –energia Wagi skłania do partnerstwa, mimo wcześniejszych niepowodzeń. Ale jest też druga strona medalu. Uran i Pluton w Wadze z jednej strony powodują mocny nacisk na związki i partnerstwo, ale z drugiej strony wpływają destabilizacyjnie na relacje.

W astrologii Uran symbolizuje rewolucje a Pluton głębokie metamorfozy.

Umiejscowienie tych planet w znaku miłości i partnerstwa zapowiada, że ludziom z tych roczników są pisane zawirowania w związkach, rozstania, rozwody, kolejne związki. Liczne fascynacje, zauroczenia, wzloty i upadki w miłości i ciągłe poszukiwanie idealnego partnera ( do czego przyczynia się Neptun w idealistycznym Strzelcu). Poza tym Uran w Wadze skłania do zmiany partnerów i do życia w wolnych związkach. Dlatego ludzi urodzonych w latach 70-tych i w pierwszej połowie lat 80-tych można by nazwać ''pokoleniem rozwodowym''. Związki partnerskie ( czyli nieformalne) są dla nich normą.

 Ten model jeszcze bardziej preferują osoby urodzone już w latach 80-tych. Starsi przedstawiciele pokolenia X też się czasem rozwodzili, natomiast ci z lat 70-tych i 80-tych przeżywają prawdziwy ''boom rozwodowy''.

Dążenie do wolności, do zrywania krępujących więzów i ograniczeń ( Uran w Wadze) spowodowało, że młodsi przedstawiciele pokolenia X decydują się na życiową rewolucję i rozpoczynają nowe życie po zburzeniu wcześniejszej stabilizacji ( Pluton w Wadze). Wpływ Urana i Plutona jest silniejszy niż przywiązanie do tradycyjnych wartości. Ludzie, którzy przyszli na świat z takim układem planet pokoleniowych, już nie chcą ( jak ich rodzice czy dziadkowie ) przez całe życie tkwić w toksycznych relacjach.

 Nie chcą rezygnować z osobistego szczęścia. Decydują się więc na życiowe rewolucje, mimo że wiąże się to z utratą stabilizacji i rozpadem związku czy rodziny. Ale małżeństwo i rodzina nie są już dla ludzi pokolenia X taką świętością, jaką były dla ich rodziców czy dziadków. Pokolenie X przeciwstawiło się presji społecznej, wielowiekowej tradycji i odrzuciło stare wzorce na rzecz indywidualnego podejścia do życia i niezależnego myślenia.

Z punktu widzenia astrologii to pierwsze pokolenie Ery Wodnika.

 

Najmłodsi przedstawiciele pokolenia X (urodzeni w latach 1975 – 1981) mają w horoskopach urodzeniowych Urana w znaku Skorpiona. Taki układ daje duży temperament, zwiększa potencjał seksualny i w ogóle zainteresowanie sferą erotyczną. Ale też skłania do bardziej radykalnych poglądów i działań niż przy Uranie w Wadze. Ludzie z Uranem z znaku Skorpiona w horoskopach urodzeniowych są już mniej skłonni do kompromisów, mniej ugodowi i bardziej nieprzewidywalni. Są bardziej asertywni i uparci. Jak pisze Wroński ''ludzie ci są wyjątkowo namiętni i nieprzewidywalni w uczuciach. Lubią działać na przekór ogólnie przyjętym normom.''

 

W latach 80-tych planety pokoleniowe znów przesunęły się do kolejnych znaków zodiaku, co wywarło wpływ na mentalność kolejnego pokolenia, które badacze zjawisk społecznych określają jako ''pokolenie Y''. Do tego pokolenia socjolodzy zaliczają ludzi urodzonych w II połowie lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych.

W porównaniu z pokoleniem Z są zdecydowanie lepiej wykształceni, lepiej radzą sobie z komputerem, smartfonem, tabletem - w ogóle z komunikacją elektroniczną. Mają dużo lepszą znajomość języków, utrzymują znacznie więcej kontaktów – także międzynarodowych. Są bardziej mobilni – więcej i chętniej podróżują.

To pokolenie kosmopolityczne, wychowane w czasach globalizacji i swobodnego przepływu informacji. Są zdecydowanie mniej przywiązani do korzeni, tradycji i tradycyjnych wartości niż poprzednie pokolenie.

Ludzie z pokolenia Y są natomiast bardzo mocno nastawieni na własny rozwój i karierę zawodową. Zależy im na niezależności finansowej i prestiżu zawodowym.

Są bardziej  pragmatyczni, egocentryczni i skupieni na osiąganiu indywidualnych celów niż ludzie z pokolenia X.

Astrologicznie jest to jak najbardziej uzasadnione. Pokolenie Y to ludzie, w których w horoskopach urodzeniowych dominuje energia znaku Koziorożca.

 

 Neptun przebywał w Koziorożcu w latach 1984 – 1998 a Uran w latach 1988 – 1995.

Koziorożec to znak ziemski, praktyczny i trzeźwo myślący. Dlatego ludzie pokolenia X to pragmatyczni realiści. Uran i Neptun w Koziorożcu dają im silną wolę, wytrwałość i duże ambicje. Także cierpliwość i determinację. Dlatego wybitnie predystynują do pracy i kariery w korporacjach – którym też zresztą patronuje Koziorożec.

 Ludzi urodzonych w II połowie lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych można by nazwać ''pokoleniem korporacyjnym''. Ich droga zawodowa zaczyna się zwykle w różnego rodzaju sieciówkach i wiedzie przez pracę w kolejnych korporacjach. Wspinanie się po kolejnych szczeblach korporacyjnej hierarchii i związana z tym ostra rywalizacja ( nazywana potocznie ''wyścigiem szczurów'') jest też przejawem planet pokoleniowych w znaku Koziorożca. Koziorożec to znak ziemski, który ceni pieniądze i wartości materialne. Dlatego ludzie z pokolenia Y przywiązują dużą wagę do wymiernych rezultatów swojej pracy. Ludzie, którzy w horoskopach urodzeniowych mają Neptuna i Urana w Koziorożcu, są nastawieni do życia bardziej konsumpcyjnie niż starsze roczniki. Pokolenie Y przykłada też duże znaczenie do zewnętrznych atrybutów pozycji społecznej – do markowych ciuchów, modnych gadżetów, do atrakcyjnego wyglądu. Ludzie z tych roczników są stałymi bywalcami modnych aktualnie klubów, sporo podróżują, chodzą na fitness, uczestniczą w różnego rodzaju eventach.

Generalnie prowadzą zdecydowanie bogatsze i bardziej intensywne życie towarzyskie niż pokolenie X. Wcześnie zaczynają pracować, zdecydowanie bardziej cenią i szybciej doceniają wartość pieniądza niż np. osoby urodzone z Neptunem w Strzelcu.( Bo Neptun w Strzelcu to wartości duchowe a Neptun w Koziorożcu – materialne).

Osoby z silnym wpływem Koziorożca w horoskopach urodzeniowych są ambitne, wytrwałe i odporne psychicznie. Są operatywne, mają talent do zarządzania innymi, są ukierunkowane na cel i zdeterminowane. Ale też często bezwzględne. Stąd wielu młodych ludzi na kierowniczych stanowiskach w korporacjach a także wśród dobrze sobie radzących menedżerów i prowadzących własną działalność ludzi młodych biznesu. W ogóle ludzie z pokolenia Y są wybitnie predystynowani do realizowania się na gruncie zawodowym.

 Natomiast dość problematycznie przedstawia się u nich sfera osobista i zdolność do tworzenia trwałych związków. Koncentracja na osobistym rozwoju, pracy i karierze zawodowej powoduje, że to pokolenie przywiązuje dużo mniejszą wagę do bliskich relacji i w ogóle do życia osobistego i rodzinnego.

 Ludzie z pokolenia Y często ''nie mają czasu'' na związek, dzieci i rodzinę. Zamiast poświęcać czas i energię na budowanie związku czy zakładanie rodziny wolą skupić się na karierze zawodowej.

Silny wpływ Koziorożca skłania ich też do samotnictwa, do zamykania się w swoim prywatnym świecie. Jak zauważa Siergiej Wroński - ludzie ci z przyjemnością pogrążają się w swój świat wewnętrzny. Skrycie marzą o własnym ''raju na ziemi''.

 Dlatego wśród ludzi urodzonych w II połowie lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych jest już bardzo wielu singli – także z wyboru. Związki ludzi z pokolenia Y są krótsze ( zwykle kilkuletnie ) i mniej stabilne niż u tych z pokolenia X. Związki partnerskie są już powszechnie akceptowaną normą. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że ludzie urodzeni z Neptunem i Uranem w Koziorożcu podchodzą do związków i partnerstwa z dużą rezerwą i dystansem. Koziorożec jest znakiem o małej wrażliwości i empatii, niechętnie okazuje uczucia i emocje. Jest solidny i odpowiedzialny, ale jeśli dostosowuje się albo poświęca dla drugiej osoby to bardziej z poczucia obowiązku albo z wyrachowania niż z potrzeby serca. Ludzie z pokolenia Y coraz bardziej preferują model życia ''razem ale osobno'' – czyli są w związku ale mieszkają osobno. Znajomości zawierają coraz częściej poprzez portale randkowe, co jest mało romantyczne, ale zwiększa potencjalne możliwości znalezienia partnera ( pragmatyzm Koziorożca).

Koziorożcowa potrzeba niezależności i własnej przestrzeni ( ale także wygodnictwo) i niechęć do kompromisów powoduje, że wśród ludzi urodzonych w drugiej połowie lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych jest już cała armia singli, którzy od mocnego, trwałego związku i wspólnego z drugą osobą świata wolą wolność, niezależność i samowystarczalność. Takie podejście prowadzi nieuchronnie do samotności, ale ludzie z Neptunem i Uranem w Koziorożcu w horoskopach urodzeniowych dobrze sobie z nią radzą.

W latach 1983 – 1995 Pluton tranzytował przez znak Skorpiona

Pluton jest astrologicznym władcą tego znaku, więc ludzie z takim układem w horoskopie urodzeniowym są pod dużym wpływem tej potężnej planety. Pluton w Skorpionie dodaje odwagi, pewności siebie, wzmacnia psychicznie. Skłania do stawiania sobie ambitnych życiowych celów i ułatwia ich realizację. Dlatego ludzie z pokolenia Y idą przez życie przebojem i często już w młodym wieku odnoszą spektakularne sukcesy. Jak na przykład młodzi artyści, którzy trafili na top dzięki programom typu ''Idol'', ''X Factor'' czy ''Mam Talent''. Bo Pluton w Skorpionie predystynuje też do ostrej rywalizacji i walki o dużą stawkę, choćby wiązało się to z ryzykiem ( np. zaliczenia medialnej kompromitacji).

 

W połowie lat 90-tych planety pokoleniowe rozpoczęły tranzyt przez znak Wodnika - Uran w 1995 a Neptun w 1998 roku.

To był bardzo ważny moment – symboliczny początek nowej ery astrologicznej – Ery Wodnika. Socjolodzy określają ludzi urodzonych w II połowie lat 90-tych i później jako ''pokolenie Z''. Z punktu widzenia astrologii to ''dzieci Ery Wodnika''.

To póki co osoby bardzo młode, ale to oni będą zmieniać świat w duchu nowej ery.

W ich horoskopach urodzeniowych dominuje energia znaku Wodnika. Wodnik jest  indywidualistą, lubi eksperymentować, cechuje go niezależne myślenie i kreatywność. Jest pomysłowy, elokwentny, ceni oryginalność. Ale najbardziej kocha wolność i brak ograniczeń. I tacy właśnie są ludzie pokolenia X.

Wodnik to znak o ogromnej wyobraźni i potencjale twórczym. Jego domeną jest sfera intelektualna. Dzieci Ery Wodnika od najmłodszych lat funkcjonują w rzeczywistości wirtualnej i nie wyobrażają sobie życia bez komputera, smartfona i internetu. Ludzie, w których horoskopach urodzeniowych planety pokoleniowe są w Wodniku, mają wielki potencjał intelektualny i są bardzo kreatywni.

Ale jest też druga strona medalu. Wodnik jest znakiem mało praktycznym, słabo związanym z materią. Ma tendencje do snucia nierealnych planów, do życia w swoim świecie. Ma naturę wizjonera, ale jego idealistyczne wizje mogą rozsypać się w zderzeniu z brutalną rzeczywistością. Ludzie z pokolenia Z z pewnością będą przykładać dużo mniejszą wagę do wartości materialnych, pieniędzy i kariery zawodowej niż ci z pokolenia Y. Dla osób urodzonych z planetami pokoleniowymi w znaku Wodnika ważniejsze będzie, żeby praca była ciekawa, żeby się w niej spełniać, niż żeby dużo zarabiać i znaleźć się na kierowniczym stanowisku. W przeciwieństwie do pokolenia Y pokolenie Z nie jest predystynowane do pracy w korporacjach, do hierarchicznego podporządkowania i ostrej rywalizacji. Wodnikowa potrzeba wolności i niechęć do narzuconych z góry reguł i metod działania spowoduje, że większość ludzi z tych roczników wcześniej czy później porzuci pracę w korporacjach na rzecz własnej, indywidualnej działalności zarobkowej. I tu ogromne pole do popisu daje im internet.

Jeśli chodzi o związki, to można się spodziewać, że pokolenie Z pójdzie jeszcze dalej niż pokolenie Y. Uran i Neptun w Wodniku dają dużą potrzebę wolności, niezależności i niechęć do wszelkich ograniczeń. Dlatego ludzie urodzeni od połowy lat 90-tych będą już w zdecydowanej większości żyć w związkach partnerskich. Jako astrolog sądzę, że instytucja małżeństwa w Erze Wodnika odejdzie do przeszłości. Co więcej – można się spodziewać, że ludzie pokolenia Z będą w większości zasadniczo singlami, a tylko okresowo będą wchodzić w związki partnerskie. Planety pokoleniowe w Wodniku skłaniają do poszukiwania ciekawych wrażeń i do eksperymentowania. Ponadto Wodnik nie przejmuje się opinią otoczenia i 'idzie przez życie własną drogą. Dlatego zapewne wiele będzie relacji pomiędzy ludźmi o dużej różnicy wieku, z różnych krajów i kultur. Coraz więcej będzie też osób samotnie wychowujących dzieci, rodzin ''patchworkowych'' i związków odbiegających od tego, co kiedyś uważane było za normę. Wodnik (podobnie jak Koziorożec) ma skłonności do samotnictwa i życia w swoim świecie. Dlatego wśród ludzi urodzonych od połowy lat 90-tych będzie cała rzesza singli, którzy będą utrzymywać kontakty przede wszystkim w świecie wirtualnym. Te tendencje już są widoczne, natomiast będą się jeszcze nasilać.

W latach 1995 – 2008 Pluton przebywał w znaku Strzelca

Ludzie z takim układem w horoskopach urodzeniowych mają pewne cechy wspólne z tymi urodzonymi w latach 70-tych ( kiedy to Neptun tranzytował przez Strzelca).

Dlatego pokolenie Z będzie nastawione do życia bardziej idealistycznie niż pokolenie Y. Takie położenie Plutona skłania w kierunku filozoficznego i romantycznego spojrzenia na świat i ludzi. Wroński pisze, że  ludzie z Plutonem w znaku Strzelca to '' szlachetni i dobroduszni filozofowie i marzyciele. Nie są obciążeni uprzedzeniami.'' Pokolenie Z będzie wybitnie kosmopolityczne, otwarte na nowe trendy i tolerancyjne.

 

Żyjemy na przełomie er astrologicznych. Przechodzimy z Epoki Ryb do Ery Wodnika. Taki moment astrologiczny zdarza się raz na 2 tysiące lat. Ludzie urodzeni w II połowie XX wieku mają korzenie jeszcze w Erze Ryb, ale funkcjonują już w rzeczywistości Ery Wodnika. W sferze związków ta metamorfoza jest wyraźnie widoczna. Sądzę, że w tej dziedzinie naszego życia dokonuje się prawdziwa rewolucja.

 

 

 

Kontakt ze mną

ul. Fiteberga 12
40-588 Katowice-Brynów

Napisz do mnie

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij