wróżbiarstwo przepowiadanie przyszłości prognozowanie przyszłości

mgr Karolina Bródka

Wróżka Astrolog

gabinet astrologiczny Katowice504 675 637
Tarotkarolina@wrozka-puma.pl

Znaki zodiaku

Charakterystyka astrologiczna konkretnego człowieka – w skrócie '' horoskop urodzeniowy'' to opis charakteru, predyspozycji, skłonności, zdolności, talentów a także mocnych stron, atutów ale też wad i słabości danej osoby. Na ten horoskop urodzeniowy składa się wiele elementów, z których 3 są najważniejsze: 
SŁOŃCE – czyli ''serce horoskopu'' – jego najważniejszy element, który oznacza świadomość, wolę, to, z czym człowiek się identyfikuje, taki trzon osobowości, charakteru. Także świadome potrzeby,cele, plany, poglądy człowieka. Umysł, pierwiastek męski. 
KSIĘŻYC – czyli wewnętrzna, bardziej ukryta natura danej osoby - ''alter ego'', podświadomość. To, do czego nas podświadomie ciągnie, co nas pociąga, co lubimy. Uczucia, emocje, pierwiastek żeński. 
ASCENDENT – czyli ''zewnętrzna fasada'' – to, co jest najbardziej widoczne, wygląd zewnętrzny, budowa ciała, rysy twarzy, predyspozycje zdrowotne, witalność, kondycja fizyczna, skłonność do tych czy innych dolegliwości. Ma także wpływ na charakter, ale już w mniejszym stopniu niż Słońce i Księżyc. Oczywiście określenie Słońce i Księżyc w odniesieniu do horoskopu urodzeniowego w astrologii oznacza ZNAK ZODIAKU, w którym przebywało Słońce czy Księżyc w dniu i godzinie urodzenia danej osoby. Acsendent jest natomiast pojęciem ściśle astrologicznym i oznacza początek tzw I domu horoskopowego ( wszystkich domów jest 12 tak jak znaków zodiaku ). Aby go określić trzeba znać godzinę urodzenia, gdyż Ascendent zmienia znak co półtorej godziny. 

Najczęściej każdy z tych 3 elementów jest w horoskopie urodzeniowym w innym znaku. I tak jest najlepiej, bo wtedy mamy tzw '' bogatą osobowość ''. Charakter człowieka jest wypadkową znaku Słońca, Księżyca, Ascendentu ale także ( w mniejszym stopniu ) znaków, w których znajdują się pozostałe planety. Dlatego horoskop urodzeniowy jest bardzo złożoną strukturą.

Znaki zodiaku dzielimy na 4 żywioły :

  • ZIEMIA – Byk, Panna, Koziorożec
  • WODA – Rak, Ryby, Skorpion
  • POWIETRZE – Bliźnięta, Waga, Wodnik
  • OGIEŃ – Baran, Lew, Strzelec

 

Znaki ziemskie i wodne są żeńskie, powietrzne i ogniste – męskie.

Jest też podział na znaki:
KARDYNALNE – Baran, Rak, Waga, Koziorożec
STAŁE – Byk, Lew, Skorpion, Wodnik
ZMIENNE – Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby

Znaki zodiaku Baran Znaki zodiaku Byk Znaki zodiaku Bliznięta
Znaki zodiaku Rak Znaki zodiaku Lew Znaki zodiaku Panna
Znaki zodiaku Waga Znaki zodiaku Skorpion Znaki zodiaku Strzelec
Znaki zodiaku Koziorożec Znaki zodiaku Wodnik Znaki zodiaku Ryby

Kontakt ze mną

ul. Fiteberga 12
40-588 Katowice-Brynów

Napisz do mnie

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij